Świece i świeczniki

Świece jako światło to powszechny symbol religijny. Światło to symbol życia. Każda religia wykorzystuje świece liturgiczne w swoim obrządku. Świece towarzyszą chrześcijańskiemu dziecku już od chwili sakramentu Chrztu (świeca na chrzest). Kolejnym etapem jest I Komunia, gdzie świeca na Komunię odgrywa symboliczną rolę. Świece są obecne podczas wszystkich nabożeństw, ponieważ symbolizują Chrystusa. Światło świec liturgicznych odgrywa ważną rolę w czasie nabożeństw pogrzebowych. Inną grupę świec liturgicznych stanowią świece ołtarzowe, a wśród nich jedyne w swoim rodzaju paschały.

Hurtownia Alpha Dan Dekoracje ma w swojej ofercie także świece dekoracyjne, zapachowe w szkle oraz urodzinowe

 

Produkty w kategorii: Świece i świeczniki

Hurt świece liturgiczne

Nasza hurtownia sklep Dewocjonalia oferuje dużą różnorodność świec liturgicznych. Współpracujemy z najlepszymi dostawcami w kraju i mamy szeroki wybór polskich produktów. Są to świece parafinowe lub woskowe.

świece-komunijne-hurtownia-ołtarzowe

Świeca do chrztu

Świeca do chrztu to bardzo ważny element rytuału chrztu świętego w Kościele katolickim. Odpalenie jej przez ojca chrzestnego od paschału jest symbolicznym momentem. To prosta długa świeca najczęściej o wysokości ok. 40 cm i średnicy 3 cm. Nasza hurtownia oferuje kilkadziesiąt rodzajów dekoracji tych świec. Dominują tradycyjne kolory dodatków, czyli biały (uniwersalny), różowy (dla dziewczynek) i niebieski (dla chłopców). Dodatki najczęściej to różnego rodzaju kwiatki, gołąbki bądź girlandy. Większość posiada złote lub srebrne zdobienia. Świeca na chrzest ma różnorodne faktury. Parafina może być gładka lub żłobiona. Każda świeca do chrztu ma eleganckie białe pudełko. Zabezpiecza ono przed złamaniem lub pęknięciem świecy. Warto o nią dbać, ponieważ to piękna pamiątka. Świeca liturgiczna do chrztu często towarzyszy dziecku aż do wieku dorosłego. Cały wybór świec do chrztu można zobaczyć Świece na chrzest

Oprócz świecy nasza hurtownia oferuje szeroki wybór dodatków do chrztu świętego. Każdy zaopatrzy się tu w stroiki do świec (profitki) w kilku rodzajach oraz okapniki. Mamy w ofercie także szatki oraz chustki do chrztu. Nasz dział dewocjonalia oferuje także wiele produktów dla rodziców chrzestnych i gości  w postaci Pamiątek Chrztu świętego.  

Świeca komunijna

Nasz dział Dewocjonalia oferuje szeroki wybór świec do I Komunii. To bardzo ważna pamiątka dziecka z tego sakramentalnego wydarzenia. Oferujemy wysokiej jakości świece parafinowe z różnorodnymi motywami dekoracyjnymi i aplikacjami. Podobnie jak świece do chrztu, świece komunijne są dedykowane chłopcom i dziewczynkom. Różnią się kolorami (niebieski i różowy) oraz rodzajem aplikacji. Są też świece uniwersalne z białymi dodatkami. Każda świeca komunijna jest pakowana w osobny biały kartonik. Zapobiega on złamaniu długiej świecy. Świeca do Komunii to pamiątka tego ważnego wydarzenia i często wiele lat jest przechowywana w domu w tym pudełku. Cała oferta dostępna  TU  Proponujemy także duży wybór w dziale stroiki i okapniki do świec.

Świece ołtarzowe

Świeca ołtarzowa pełni niezwykle ważną i symboliczną rolę podczas liturgii, szczególnie Mszy św.  Światło jako symbol życia i zmartwychwstałego Chrystusa towarzyszy wiernym podczas wszystkich nabożeństw. Świece ołtarzowe to wysokie, okazałe świece, grubsze niż świece gromniczne. Stawiane są na ołtarzu. Nasza hurtownia Alpha Dan Dewocjonalia proponuje tradycyjne świece ołtarzowe parafinowe lub woskowe oraz świece olejowe ze szklanym wkładem. Występują one w kolorach białym lub żółtym (woskowym). W zależności od okresu liturgicznego w Kościele stosuje się różne świece wraz z innymi aplikacjami. Mamy w ofercie świece ołtarzowe Maryjne, pogrzebowe oraz neutralne. Zdobienie jest w postaci złotego paska, naklejki lub woskowej dekoracji. Ciekawym, stosunkowo nowym, rozwiązaniem są świece ołtarzowe z wkładem olejowym. Szklany wkład znajduje się w środku parafinowej świecy ołtarzowej. Knot pali się dzięki olejowi, a nie spala się parafina.

Paschały

Specjalnym rodzajem świecy liturgicznej są paschały. To największe ze świec ołtarzowych stawianych w kościele. Paschały są specjalnie przygotowywane na Święta Wielkanocne. To pamiątka żydowskiego Święta Paschy, podczas którego został ukrzyżowany Jezus Chrystus. Ta wspaniała świeca ołtarzowa symbolizuje obecność Chrystusa. Paschały charakteryzują się bogatymi zdobieniami pod postacią barwnych aplikacji i złotych dodatków. Wszystkie paschały zawierają kilka niezbędnych elementów. Po pierwsze to krzyż, który symbolizuje mękę Jezusa Chrystusa. Po drugie litery greckie Alfa i Omega, które oznaczają nieskończonego Boga. Po trzecie cyfry bieżącego roku. Poza tym mogą występować inne elementy, takie jak baranek bądź grona winorośli. 

Uwaga! Paschały zamawiamy specjalnie dla klienta. Istnieje możliwość wyboru koloru, rozmiaru i aplikacji na świecach. Oferowane paschały są najwyższej jakości. Pochodzą z polskiej wytwórni świec o kilkudziesięcioletniej tradycji. Zachęcamy księży i pracowników parafii do kontaktu

Gromnice

Świece gromniczne to duże i grube świece towarzyszące wiernym podczas różnych nabożeństw. Święto Ofiarowania Pańskiego przypada 2 lutego i jest nazywane Świętem Matki Boskiej Gromnicznej. Wierzono, że Matka Boska broniła na przednówku od atakujących czasami wygłodniałych wilków. Świeca na to święto jest ozdobiona naklejką prezentującą Matkę Boską tańczącą z wilkami. Nasza hurtownia świec ma w ofercie świece gromniczne także na inne święta kościelne. Aplikacje mogą przedstawiać Matkę Boską Częstochowską, Fatimską, obraz Jezusa Miłosiernego i inne. Świece do chrztu i świeca komunijna też często bywa nazywana gromnicą. Specjalne znaczenie ma świeca gromnica pogrzebowa. Zmarłemu przed pochówkiem stawia się ją na znak towarzyszenia Boga i przeprowadzenia przez śmierć.

Paląca się świeca budzi poczucie bezpieczeństwa (odwołuje się do atawizmu chronienia się przy ognisku). Często wierzono, że zapalona świeca uchroni domostwo przed klęskami żywiołowymi i innymi niebezpieczeństwami. W czasie burzy stawiano gromnicę w oknie.  Świece zawsze towarzyszą medytacjom oraz rozważaniom kontemplacyjnym. W naszej hurtowni świec Alpha Dan Dekoracje proponujemy wszelkiego rodzaju dodatki do świec. Lichtarze można obejrzeć TU. Okapniki i inne dodatki TU 

 

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl