Olej do lamp i pochodni

Dostępność
Cena
  • od
    do
Nowość

Olej do pochodni na komary, lamp naftowych, oliwnych oraz świec

Olej do pochodni to specjalistyczny produkt, który służy do zasilania lamp ogrodowych, naftowych, może być też użyty jako olej do pochodni na komary. Jest to wysoko rafinowany olej mineralny o niskiej lepkości, przez co zapewnia czyste i równomierne spalanie. Olej parafinowy do lamp jest odporny na wysokie temperatury i nie wydziela nieprzyjemnego zapachu podczas spalania. Oferujemy wydajne produkty, od renomowanych producentów. Mamy dostępny olej do lampy naftowej, olej do świec liturgicznych oraz tradycyjny olej do pochodni w kilku pojemnościach: 200 ml, 300 ml, 500 ml, 1l. Są to certyfikowane i w pełni bezpieczne towary, które należy używać zgodnie z instrukcją. Zapraszamy do zakupów.

Olej do pochodni - właściwości

Olej do lamp i pochodni występuje w różnych formułach, w tym bezwonnej lub aromatyzowanej. Niektóre wersje są wzbogacone o naturalne składniki odstraszające owady, np. cytronellę. Wówczas mówimy o niej, że jest to świetny olej na komary do pochodni - bardzo pożądany w trakcie letnich, ciepłych wieczorów w ogrodzie lub na tarasie.

Dobry olej do lamp cechuje się przede wszystkim:

  • czystym spalaniem, praktycznie bezwonnym i bezdymnym,
  • wysoką wydajnością, wystarcza na wiele godzin palenia,
  • bezpieczeństwem, jakie gwarantują atestowane produkty.

Stwierdzenie, że olej parafinowy jest odporny na wysoką temperaturę, odnosi się do jego właściwości chemicznych i fizycznych, które pozwalają mu zachować stabilność w wysokich temperaturach bez rozkładu, zapłonu lub zmiany swoich właściwości użytkowych. W praktyce oznacza to, że olej do lampy ma stosunkowo wysoką temperaturę zapłonu - zwykle powyżej 200°C. Czyli nie zapala się łatwo pod wpływem wysokiej temperatury otoczenia, przez co jest bezpiecznym paliwem do użycia w lampach i pochodniach.

Kolejną kwestią jest stabilność chemiczna, nawet w podwyższonych temperaturach. Olej do pochodni nie rozkłada się ani nie tworzy szkodliwych produktów ubocznych. To bardzo istotne dla utrzymania czystego i równomiernego płomienia. Ponadto jest mniej podatny na utlenianie w wysokich temperaturach w porównaniu do innych paliw płynnych, a więc zapobiega tworzeniu się osadów i gumowatych substancji, które mogą zakłócać działanie lamp i pochodni. Dobrej jakości olej do pochodni utrzymuje niską lepkość i to w wysokich temperaturach, w konsekwencji efektywnie wchłania się przez knot i stabilnie spala. Dlatego jest on idealnym paliwem do lampy naftowej czy pochodni ogrodowych, gdzie tak ważne jest bezpieczeństwo.

Olej do pochodni w naszej ofercie

Olej do pochodni, jaki oferujemy, to wysokiej jakości produkt, który zapewnia nie tylko doskonałe oświetlenie, ale także tworzy miły, relaksacyjny klimat w ogrodzie lub na tarasie. Mamy dostępne takie, które są idealne do zastosowań rekreacyjnych i profesjonalnych. Można ich używać podczas grilla, przyjęć na świeżym powietrzu, czy spokojnych wieczorów w ogrodzie. Polecamy Olej Lampowy Euro Fresh 1l. To paliwo występuje też w mniejszej pojemności: Euro Fresh 300ml, Euro Fresh 500ml.  Produktem pokrewnym jest Olej Lampowy Parafinowy 1l przeznaczony jako olej do lampy oliwnej, olej do pochodni bambusowych czy olej do świec liturgicznych 5l.

Klimatyczne oświetlenie ogrodowe za pomocą lamp i pochodni

Oświetlenie ogrodu przy pomocy pochodni i lamp na olej parafinowy tworzy wyjątkową atmosferę. Wspomniany olej, dzięki swoim właściwościom, zapewnia czyste i urzekające płomienie, które są odporne na wiatr. A to jest w zasadzie kluczowe dla utrzymania nastrojowego oświetlenia na zewnątrz. Lampy i pochodnie ogrodowe są łatwe w użyciu. Wystarczy je napełnić, zapalić knot i cieszyć się ciepłym, migoczącym światłem, które może trwać przez wiele, długich godzin.

Tego typu oświetlenie nie tylko podkreśla estetykę ogrodu, ale także zwiększa bezpieczeństwo, doświetlając ścieżki i obszary wokół domu. W efekcie tworzy się przytulna i wyjątkowa przestrzeń do relaksu, spotkań z rodziną czy z przyjaciółmi.

Nasz asortyment został starannie dobrany, aby sprostać najwyższym wymaganiom Klientów. Gwarantujemy profesjonalną i kompleksową obsługę oraz szybką wysyłkę zamówionych towarów.

 

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl